_

Hakkımızda

Şirketimiz kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalarla inşaat sektörünün su yapıları, altyapı, karayolları demiryolları, köprü viyadükler, üst yapı ve arazi toplulaştırma projelerinde geniş bir bilgi birikimine sahip, deneyimli çalışma arkadaşlarımız ile yoluna devam etmektedir.

Amacımız “ABU YAPI”yı alanında güçlü ve kaliteden ödün vermeyen lider bir marka haline getirmektir. İnşaat sektöründe öncü firma olmak için taahhütlerimizi zamanında ve en iyi kalitede yerine getirme, uzmanlık gerektiren zor projelerin üstesinden gelebilme, kaliteli ve yetkin insan kaynağı ile çalışma, zor koşullarda iş yapabilme, etik ilkelere uygun davranma ana prensibimiz olmuştur.

_

Müşteri Odaklılık

ABU Yapı Taahhüt İnşaat A.Ş. işveren kuruluşları, tedarikçileri, taşeronları ve çalışan personelini müşteri kavramı içinde kabul ederek; müşteri isteklerinin belirlenmesini ve müşteri memnuniyetinin arttırılmasına yönelik çalışmalara önem vermektedir. Firmamızda müşteri şartname ve sözleşmelerle belirlenmiştir.

Müşterinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda, uygun fiyatla, uygun sürede kaliteli inşaatları gerçekleştirmek amacı ile gerekli prosedürler ve dökümanlar oluşturulmuştur.

_

Kalite Politikası

ABU Yapı Taahhüt İnşaat A.Ş.’nin Kalite Politikasının esasları şunlardır;

  • Müşterilerin ihtiyaçlarını anlamayı, karşılamayı ve memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak, sözleşmelerine sadık kalmak,
  • Yaptığımız inşaatların kalitesini ve güvenliğini en üst düzeyde tutmak,
  • Teknolojiyi takip ederek, en üst düzeyde kullanmak,
  • Tedarikçilerin, taşeronların ve çalışanların kendilerini geliştirmelerini ve etkin katılımlarını sağlamak,
  • Çevre ve toplumsal sorumluluklarımızın gereklerini yerine getirmek,
  • Kaynaklarımızı korumak, geliştirmek ve arttırmak,
  • İşçi sağlığı ve İş güvenliğini en üst düzeyde sağlamak.

ABU Yapı Taahhüt İnşaat A.Ş. bu politikayı; tüm birimlerinde görülür yerlere asarak, hizmet içi eğitimlerde ve toplantılarda anlaşılmasını sağlamıştır. Ayrıca yönetimin gözden geçirilmesi toplantılarında sürekli uygunluğu için gözden geçirilmektedir.

_

Kalite Hedefleri

ABU Yapı Taahhüt İnşaat A.Ş. kalite politikası, vizyon ve misyonu doğrultusunda kalite hedeflerini oluşturmuştur. Müşterinin istediği şartları karşılamak için organizasyonumuzun her kademesinde izlenebilir ve ölçülebilir kalite hedefleri oluşturulmuştur.

Bu hedefler oluşturulurken sektörümüzün ve ülkemizin, hizmet alanlarımızın, hedef pazarların, müşterilerimizin yapısı analiz edilerek; iş gücü, satın alma, AR-GE, finansman, teknolojik gelişmeler vs. konularında şirketimizin güçlü ve zayıf yanları dikkate alınarak oluşturulmuştur.